Kamu Haberleri

Kamu Personellerine 3600 Ek Gösterge Yasası İçin Öngörülen Tarih

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personeller 3600 ek gösterge yasasının çıkmasını bekliyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından söz verilen yasa için bir süredir beklemekte olan memurlar, yasanın ne zaman çıkacağını merak ediyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak kulislerde konuşulan yasa tarihine dair gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

3600 EK GÖSTERGE YASASI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Kamuda çalışan öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri adına ek göstergenin 3600’e yükseltileceği 2018 genel seçimlerinde vaat edilmişti. O süreçten sonra konuya dair çalışmaların devam etmesi nedeniyle yasa halen çıkmadı. Memurların merakla beklediği yasa tasarısı için ise bazı kulis iddiaları gündeme geldi.

Bu iddialar öncesinde ise söz konusu düzenleme için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıkların çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Ancak bu çalışmalar her ne kadar devam etsede İstanbul seçimlerinin Meclis’in çalışma programını etkilemesi bekleniyor.

Bu durumunda 3600 ek gösterge için çalışmaları da geciktireceği ön görülüyor. 3600 ek gösterge yasası için ise kulislerde konuşulduğu iddia edilen tarih ise 1 Ocak 2020. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir