Kamu Haberleri

Kamu Sen Başkanı Kahveci: Sözleşmelide Tek Çözüm Kadrodur

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci kamu gündemini ele almak amacıyla bir TV programına katıldı. Burada kamu personellerinin sorunlarına dair açıklamalarda bulunarak bu sorunlara dair çözüm önerilerinde bulundu.
Önder Kahveci yapmış olduğu konuşmasında kamu kurum ve kuruluşlarında  en çok sözleşmeli personel olarak görev yapan personellerin durumlarını değerlendirdi.

SÖZLEŞMELİ İÇİN TEK ÇÖZÜM KADRODUR

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu konuşmasında sözleşmeli personellerin durumlarına yetkililer bu duruma artık sessiz kalmamalıdırlar açıklaması ile başladı. Kamuda sözleşmeli olarak çalışan personellerin en kısa sürede kadroya alınması gerektiğini söyleyen Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bu konunun her paltformda dillendirildiğini söyledi.

”Yetkililer artık farklı istihdam modellerinden vazgeçmelidir. 2011 yılında sözleşmelilere kadro verildi ama yeniden sözleşmeli alınmaya devam etti. 2013 yılında yine kadro verildi ama yine sözleşmeli istihdamı devam etti. Biz şimdi yeniden sözleşmelilere kadro verilsin ve bir daha da sözleşmeli personel alınmasın diyoruz. Güvencesiz çalışmanın önü kapatılmalıdır. Vekil ebe, hemşire, vekil imam diye bir şey olur mu? Aileler parçalanıyor, eşlerin yaşadığı sıkıntılar onların hayatlarını etkiliyor, verimlilik düşüyor, motivasyon kalmıyor. Bu konuda atılacak adım, tek çare ve tek çözüm kadrodur. Şuraya, toplantılara, çalışmalara ve zaman kaybına gerek yok.” 

Önder Kahveci konuşmasının sonunda ayrıca sosyal medya üzerinden devam eden çalışmalara değinerek geçtiğimiz günlerde düzenlenen sosyal medya kampanyasını hatırlattı. O kampanyada 1 milyon tweet atıldığını söyleyen Önder Kahveci Türkiye sosyal hukuk devletidir, bu sosyal bir yaradır, devlet bu yarayı iyileştirmelidir. Her türlü eylem ve etkinliği yapacağız ve kadroyu alacağız, açıklamasında bulundu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir