Kamu Haberleri

Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci’den Memurlara Ek Zam Talebi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu bir konuşmasında kamu gündeminde yer alan konulara dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda son dönemlerde basında yer alan Memur Sen ile Kamu Sen arasında yaşananlara değinen Önder Kahveci dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

ÖNDER KAHVECİ’DEN EK ZAM AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarında memurlara ek zam talebinde bulunduklarını bir kez daha dile getirdi. Ekonomide yaşanan sorunları hatırlatan Önder Kahveci memurların kaybının büyük olduğunu söyledi. 

Zam konusunda Memur Sen’ne yönelik açıklamalarda bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bu konuda Ali Yalçın tarafından yapılan konuşmaya ithafen şu sözleri kullandı. 

”Yaşanan ekonomik gelişmeler karşısında memur ve emeklinin kaybı sürerken, bunların telafisi noktasında memur ve emekliye ek zam isteğimizi bir kez daha yineliyoruz. Buçuk zamma imza atıp kenara çekilenler, son günlerde toplu sözleşme masasına ilişkin değerlendirmelerde bulunup yetkili olmanın ne kadar değersiz olduğundan yakınmaktadırlar. Kamu çalışanları gayet iyi biliyor ki, son 10 yıldır yetkili olan konfederasyon kendileridir. Doğal olarak yetkiyi değersizleştiren de ta kendileridir.” 

Önder Kahveci konuşmasında ayrıca Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan toplu sözleşme görüşmelerinde Türkiye Kamu Sen’in yetkili konfederasyon olarak bulunması gerektiğini söyledi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir