Kamu Haberleri

Kamu Sen: Mayıs Ayı Enflasyonu Memur Maaşlarına Derhal Yansıtılsın

Ramazan ayının girmesinin ardından memur maaşları için bir talep geldi. Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci tarafından dile getirilen talep de memur maaşlarına Mayıs ayından itibaren enflasyon oranlarının zam olarak yansıtılması istendi. 

KAMU SEN’DEN MEMUR MAAŞLARI İÇİN ENFLASYON ZAMMI TALEBİ

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi her yıl düzenli olarak oruçlu bir vatandaşın iftar bedelini hesaplıyor. 2019 yılı içinde araştırmalarda bulunan Kamu Sen 4 kişilik bir ailenin iftar yapması için gerekli olan günlük tutarın en az 92,53 TL olduğunu ifade etti. 2019 yılı Ramazan ayında 29 gün oruç tutulacağını açıklayan Önder Kahveci bu rakamın Ramazan boyunca 2 bin 688 TL olduğunu ifade etti. 

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu açıklamasında bu verilere dayanarak bazı taleplerini dile getirdi. 

Memur maaşları için dile getirilen taleplerde maaşlara enflasyon zammı için Temmuz ayının beklenmemesi gerektiğini dile getiren Önder Kahveci şu ifadeleri kullandı. 

”Bu ay ve devamında ortaya çıkacak enflasyon, memur maaşlarının iyiden iyiye erimesi anlamı taşıyor. Dolayısıyla hiç olmazsa Mayıs ayından itibaren gerçekleşecek enflasyonun derhal maaşlara yansıtılarak, memurlarımızın bu darboğazdan çıkarılması gerekiyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir