Kamu Haberleri

Kamu Sen: Memurların İş Güvencesi Konusunda Müsamaha Göstermeyeceğiz

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci kamu gündeminde oldukça sıkça konuşulmaya başlanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılacağı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

657 SAYILI KANUN DEĞİŞCEK Mİ?

​​​​​​​Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci katılmış olduğu bir toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, 657 sayılı kanun değişikliği, ek gösterge ve kamu gündeminde yer alan diğer konuları ele aldı. 

Önder Kahveci bu konuda yapmış olduğu konuşmasında süreci yakından takip ettiklerini açıklayarak iş güvencesi noktasına değindi. Memurların iş güvencesi noktasında hassas olduklarını ifade ederek bu konuda taviz verilmeyeceğini söyledi.

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci’nin İş Güvencesi Açıklaması

 “657 sayılı Devlet Memurları Kanununa yönelik olarak zaman zaman ortaya atılan haberleri ve tartışmaları dikkatle izliyoruz. Burada en önemli şey İşi güvencemiz noktasında yapılan tartışmalardır. Buradan bir kez daha ilan ediyorum, Türkiye Kamu-Sen memurun iş güvencesine yönelik atılacak hiçbir adıma müsamaha göstermeyecektir. Bunu bu kadar açık ve net ifade ediyorum. İş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir ve olmazsa olmazımızdır. 657’de yapılabilecek değişiklikleri beraber oturur konuşur ve mutabakatla çözebiliriz ancak iş güvencesi bunların tamamen dışındadır” 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir