Kamu Haberleri

Kamu ve Belediyede Çalışan 4/D’li Taşeron İşçilere 1000 TL’lik Zam Umudu

Kamuda çalışan kadrolu taşeron işçilerin son günlerdeki en önemli konusu 1000 TL’lik zam haberi oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren İZENERJİ bünyesinde ki işçilere en az 920 TL en fazla 1080 TL ortalama ise 1000 TL zam yapıldı. 

Söz konusu zam haberi taşeron işçilerin oldukça dikkatini çekmişti. Konuya dair görüşlerini belirtilen taşeron işçilerin yapmış oldukları yorumları sizlerle paylaşıyoruz. 

BİNLERCE TAŞERON İŞÇİ 1000 TL’LİK ZAMMI KONUŞUYOR

İzmir’den gelen 1000 TL maaş zammı ilanının ardından diğer kurumlarda ve belediye başkanlıklarında çalışan kamu işçileri de kendi maaşlarına zam yapılmasını talep ettiler. Maaşlarına sadece yüzde 4 zam aldıklarını ifade eden taşeron işçiler konuya dair görüşlerini haberimizin altına yorum olarak yazdılar. 

İşte taşeron işçilerin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 1000 TL’lik maaş zammı konusunda, haberimizin altına yapmış oldukları yorumlar ve talepleri.

”Belediyeler kadro alamadı. Diğer Bakanlıklarımız 4D kadrosuna alındı. Belediyeler şirket elamanı olarak çalışmaktadır. Ne anlamı kaldı bir şirketten çıktık diğer şirkete girdik. Bari eski şirkette kalsaydık adam gibi zam alırdık. Bizlere de 4D kadrosu verilmeli. Bekliyoruz.”

”Diger belediyelere örnek olsun”

”Batman belediyesi içler acısı işçiler mağdur hiç bir sendikadan ses yok bu maaşla bırak ev geçindirmek çarşıya gidilmez birimler arası adaletsizlik almış başını gidiyor Batman belediyesi birimler arası adaletsizliği bir an önce bitirmeli”

”Erzincan il özel idaresinede birileri el atsa hiç bir haktan yararlanamıyor taşeron işçilerimiz. Herkezin maaşı farklı adalet istiyoruz.”

”Saglikta calisanlar 2200 aliyor bundan haberiniz var mi?”

”Çok güzel bizim belediye ise işçileri işten atıyor ancak bunu herkes bilsin adıyaman kahta belediyesi işçi kardeşlerimize sahip çıkıp yayalım lütfen”

”Keşke bütün belediyeler aynı hassasiyeti gösterse”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir