Kamu Haberleri

Kamuda Çalışan Kadrolu Taşeron İşçilerin Tediye ve Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Kamuda 4/D statüsünde çalışan kadrolu taşeron işçilere bayramdan hemen önce en az 900 TL civarında ikramiye ödemesi yapılacak. 

Bu ödemelerden ilki tüm çalışanlara ödenecek olan 75 TL tutarında ki bayram ikramiyesi ile kamuda çalışan taşeron işçilerin alacağı tediye ikramiyesi. Tediye ikramiyesini belediye ve KİT çalışanları alamayacak. 

Ramazan Bayramı İkramiyesi ile Tediye İkramiyesi ödemeleri ne zaman yapılacak? 

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMESİ

Kadroya alınan taşeron işçilere ödenecek olan bayram ikramiyesi ödemesinin tutarı 75 TL. Bu ikramiye hem belediyelerde çalışan hemde kamuda çalışan tüm işçilere ödenecek. Bu ikramiyenin yanında sadece kamu da çalışan işçilere ise maaşlarına göre tediye ikramiyesi taksiti yatırılacak. 

Bir işçinin maaşına göre hesaplanan ve 52 gün üzerinden ödenen tediye ikramiyesinden vergiler ve prim ödemelesi kesildikten sonra hesaplara yatırılacak. Asgari ücret ile çalışan bir işçinin 2. taksit ödemesi olarak alacağı ikramiye tutarı ise 825 TL. 

Yani işçiler bayram öncesinde 900 TL civarında bir ikramiye alacaklar.Bu ikramiye ödemeleri ise normalde Haziran ayında olacaktı. Ancak resmi tatilin erken başlaması nedeniyle ödemelerin 31 Mayıs tarihinde yapılması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir