Kamu Haberleri

Kamuda Çalışan Memurlara Yılda 2 Bin 630 TL Bayram İkramiyesi Talebi

5. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında memur tarafı taleplerini hükümete bildirdi. Maaşlara zam, mali ve sosyal haklar ile sözleşmeli personellerin kadroya alınması da dahil çok sayıda konuda talebin bulunduğu listede ayrıca bayram ikramiyesi de yer aldı. 

Memur Sen tarafından sunulan talep listesinde yer alan bayram ikramiyesi detayları ve listede yer alan diğer dikkat çeken konu başlıklarını değerlendiriyoruz. 

MEMURLARA 2 BİN 630 TL İKRAMİYE TALEBİ

Toplu Sözleşme Masasında yetkili sendika olarak bulunacak olan Memur Sen’in sunduğu talep listesinin başında zam konusu yer aldı. Memur Sen hükümetten dör dönem için ; taban aylığa seyyanen 200 TL zam ve , ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 maaş zammı talep etti. Bunun yanında refah payı talebi de olan Memur Sen ilk yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah ödemesi istedi.

Bunların yanında hükümetten başka talepleri de olan Memur Sen, aile yardımı, giyecek yiyecek yardımı, gelir vergisi talebi, kreş yardımı konularında çok sayıda talepte bulundu. 

Bayram İkramiyesi

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu konuşmasında memurlara da emeklilere ödenen bayram ikramiyesi gibi ikramiye ödemesi yapılmasını istedi. Bunun için talep edilen tutarın 2 bin 630 TL olduğunu açıklayan Ali Yalçın şu ifadeleri kullandı. 

”Emekliler bayram ikramiyesi bu toplu sözleşmeyle kamu görevlilerine de verilmeli, bayram öncesi kamu görevlilerinin eline 2 bin 630 lira tutarında bayram ikramiyesi geçmeli.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir