Kamu Haberleri

Kamuda Çalışan Sözleşmeli Personeller Hükümetten Kadro İstiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel olarak görev yapan personellere yönelik 3+1 düzenlemesi geçtiğimiz günlerde kabul edildi.

Düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından konuya dair TOÇ Bir Sen’den açıklama geldi.

TÜM SÖZLEŞMELİ PERSONELLER İÇİN KADRO TALEBİ

arım Orman Çalışanları Birliği Sendikası ( TOÇ BİR-SEN) İstanbul Şube Başkanı Mustafa Fatih Köse, kamuda çalışan sözleşmeli personellerin durumları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda 3+1 düzenlemesine değinen Köse, sözleşmeli personellerin kadrolu olabilmeleri adına verilen mücadeleyi hatırlattı. Bu mücadele devam ederken Meclis’te son kabul edilen 3+1 düzenlemesine değinen Mustafa Köse konuya dair şu ifadealeri kamuoyu ile paylaştı. 

“Yıllardır, ‘İş güvencesi kırmızı çizgimiz’ diyerek her platformda kadrolu istihdamın hayati bir gereklilik olduğu bilinciyle 4/B’li kardeşlerimizin 4/A kadrosuna geçirilmesi için mücadele ederken, bugün bir de sözleşmeli personeli bu düzenlemeyle kendi aralarında eşitsizce ayıran düzenleme kabul edilemez Bir an önce sözleşmeliliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde yeni bir adımın atılması için yetkilileri aklı selim davranmaya davet ediyoruz”

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir