Kamu Haberleri

Kamuda Çalışan YHS Personelleri İçin EK Gösterge Talebi

Kamu gündeminin en çok konuşulan ve geleceği en çok merak edilen başlıklarından birisi de 3600 ek gösterge konusu. Bu konuda yapılan açıklamaların ardından atılacak adımlar beklenmeye başlandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa süre önce yeniden değerlendirdiği konuya dair yapılan açıklamalarda seçimden sonraki süreç işaret edildi.

Konunun seçimden sonra ele alınacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından memur sendikalarından da konuya dair talepler geldi.

YHS PERSONELİ İÇİM EK GÖSTERGE TALEBİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ek gösterge açılamalarını ele aldı. Bu konuda vaatlerin genel seçimlerde verildiğini ve halen tutulmadığını ifade eden Önder Kahveci yasa için büyük bir beklenti olduğunu söyledi. Yasanın bütün kamu çalışanları için çıkması gerektiğini söyleyen Önder Kahveci, Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personellerin de ek göstergeye dahil edilmesini talep etti.

”Daha önce defalarca dile getirdiğimiz ve bütün yetkililerin de malumu olduğu üzere hali hazırda ek gösterge düzenlemesi, kendi içinde tutarsızlıklar ve adaletsizlikler içermektedir. Bu nedenle zaten revizyona muhtaç bir durumdadır. Bu bakımdan ek gösterge rakamlarında revizyon yapılması, yalnızca belli unvanlardaki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın beklentisidir. Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerle ilgili mağduriyetleri vardır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir