Kamu Haberleri

Kamuda Gündem Sözleşmeli Personele Kadro Verilmesi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) kamu gündeminde yer alan konulara dair yazılı bir açıklamada bulundu. 

Yerel seçimlerde el değiştiren belediyelerde işçilere yönelik sendika değişikli baskısı konusu üzerinde durulan basın açıklamasında ayrıca sözleşmeli personellerin kadroya alınmalarına dair de talepler yer aldı. 

SÖZLEŞMELİ PERSONELLERİN KADROYA ALINMASI KONUSU

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) son dönemlerde mecliste de yer alan sözleşmeli personel düzenlemeleri hakkında ent ifadeler kullandı. Sendikanı kadro talebinin yinelendiği basın açıklamasında, bu konuda sendikanın mücadelesinin devam edeceği ifade edildi. 

“Sözleşmeli personellere süreli-süresiz, çalıştığı kuruma bakılmadan, hiçbir ayrıma ve kısıtlamaya tabi olmadan kadro verilmesi elzemdir. Bu konuda sendikamızın yürüttüğü çabaları önemsiyor, mücadelemizin kadro alınıncaya kadar devam ettirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sözleşmeleri feshedilen sözleşmeli personellerin de işlerine geri dönmesi için kadro verilmede 31 Mart 2019 milat kabul edilmelidir.”

Bu açıklamanın yanında ayrıca yerel seçimlerle birlikte gündeme gelen sendika değişikliği baskısına dair ifadelerde açıklamada yer aldı. Sendika işçilere uygulanan baskıların kınandığını ifade ederek ç aydır üyelerimiz sendikamızdan istifaya zorlanmakta hatta zleşmeli personel statüsünde çalışan üyelerimiz işten atılmaktadır, denildi. Bu girişmlerin sendikal mücadelelerine geri adım attırmayacağını ifade eden Sendika yönetimi. Bem Bir Sen’in bu durumlar karşısında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir