Kamu Haberleri

Kamuya 10 Bin 521 Memur Alınacak! PTT, KYK ve Aile Bakanlığı İlan Tarihleri KPSS ve Öğrenim Şartları

Devlet Kurumlarına personel alımları kapsamında çok sayıda kamu kurumu ilanlarını adaylar ile paylaştı. Bu çerçevde yıl başından bu zamana kadar geride kalan süreçte on binlerce devlet memuru alımı için duyurular adaylarla paylaşıldı. 

Bu duyurular 2019 yılının kalan bölümünde de devam edecek. Halen 2019 yılı personel alım ilanını yayımlamayan çok sayıda devlet kurumu bulunuyor. 

Bu devlet kurumlarının yayımlayacakları memur alım ilanlarının tamamını sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2019 yılı için beklenen personel alım ilanları, kontenjanları ve ilan detayları.

PTT 2019 YILI 5 BİN PERSONEL ALIMI

2019 yılının en çok beklenen personel alım ilanlarının başında PTT geliyor. KPSS şartsız personel alımı yapan kurumun 2019 yılında toplam 5 bin yada daha fazla personel alımı yapması bekleniyor. Bu alımların ise aşağıda yer alan kadrolarda olması bekleniyor. 

PTT Personel Alımı 1. Grup Kadrolar; 

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT Personel Alımı 2. Grup Kadrolar; 

Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

PTT Personel Alımı 3. Grup Kadrolar; 

Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

İlan Tarihi İçin Açıklama Geldi

PTT 2019 yılı personel alım ilanına ilişkin Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber Sen) PTT personel alım sürecine dair PTT’ye yönelttiği soruyu ve cevabını açıkladı. Buna göre; Birlik Haber Sen ilan tarijine ilişkin şu açıklamada bulundu. ”Yapılan son Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısında PTT A.Ş.’den olumlu bir yaklaşım sergilenmiş ve 2019 yılının son çeyreğinde gerekli çalışmaların başlatılacağının sözü verilmiştir. Genel Yetkili Sendika olarak bu sözün takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

KYK 2019 YILI 1200 PERSONEL ALIMI

Kadro kontenjan konusunda en belirsiz alımların başında KYK personel alımı geliyor. Her yıl ortalama 1000 ile 1200 personel alımı yapan kurum 2019 yılı için henüz ilan yayımlamadı. 

2019 yılı için 1200 civariında personela alımı yapması beklenen kurumlar alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapacak. 2019 yılı alımlarına ilişkin olarak ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Yurt Yönetim Memuru, Büro Memuru, Diyetisyen, Psikolog, Şoför pozisyonlarına memur alımı yapması öngörülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlarda adaylar ilanlara 70 KPSS puan şartıyla başvuru yapmışlardı. 

AİLE BAKANLIĞI 4 BİN 321 PERSONEL ALIMI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlamasına göre alımlarda 4321 personel alımı yapılacak. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlar için kontenjan dağılımına ilişkin Aile Bakanı Selçuk şu açıklamada bulunmuştu. 

”Bu yıl içerisinde ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz. Sosyal hizmetlerimizi daha etkin sunabilmek için çalışan ailemiz büyor.”

Aile Bakanlığı ilanının 2019 yılı sona ermeden yayımlanması bekleniyor. ASDEP alımları için adayların 60 KPSS puanına sahip olmaları bekleniyor. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir