Kamu Haberleri

Kamuya Personel Alımlarında Yaş Şartı Mağduriyeti

Kamu kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile kadrolarında bulunan açık pozisyonlara personel alımları yapıyorlar. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanları için ise adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Öğrenim, KPSS, Mesleki Yeterlilik, Deneyim, YDS, Askerlik gibi koşullardan meydana gelen bu başvuru şartlarında ise adayların en çok mağduriyet yaşadıkları alan Yaş Şartı. Kamu İlanları olarak bu haberimizde kamuya personel alımlarında aranan yaş şartının neden olduğu mağduriyetleri ve adayların taleplerini dile getiriyoruz. 

PERSONEL ALIMLARINDA YAŞ ŞARTI MAĞDURİYETİ

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alımlarında aranan yaş şartı en fazla Bekçi Alımları, Polis Alımları, Askeri Personel Alımları ile Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı personel alımlarında gündeme geliyor. 

Bekçi alımlarında aranan 31 yaş şartı, Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Zabıt Katibi, Mübaşir, İnfaz Koruma Memuru ve İçişleri Bakanlığı’nca alınan sözleşmeli personel alımlarında aranan 35 yaş şartı ile Askeri Personel alımlarında askerliğin yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişen yaş şartı çok sayıda adayın mağdur olmasına neden oluyor. 

Adaylar özlelikle sosyal medya kampanyaları düzenleyerek yaş şartının kaldırılmasını talep ediyorlar. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Merkezi Atamalarda olduğu yaş şartı olmadan personel alımlarının yapılmasını isteyen adaylar bu konuda somut adımlar bekliyorlar.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Kamuya personel alımlarında aranan yaş şartı ile ilgili olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir