Kamu Haberleri

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları İçin Uzman Erbaş Kayıt Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Türk Silahlı Kuvvetlerine (Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları) Uzman Erbaş alımı seçim aşamalarının tamamlandığını duyurdu.

Bu kapsamda başvuru sonuçlarının belli olduğunu açıklayan bakanlık adayların durumlarına göre yapacakları işlemleri açıkladı. 

MSB’DEN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için Uzman Erbaş başvurusu yapan adayların değerlendirme sonuçlarında adaylara, herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırmadığınız/yaptıramadığınız şeklinde bildirimde bulunulduğu ifade edildi. Bu kapsamda başvuru sonuçları olumlu adayların uzman erbaş başvurusu yapabileceklerini açıklayan bakanık şu ifadeleri kullandı. 

”Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda; herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırmadığınız/yaptıramadığınız tespit edilmiştir. Bu kapsamda istekli olmanız halinde Kara Kuvvetleri Komutanlığına kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kara Kuvvetleri Komutanlığına kayıt işlemleri; 25-29 Mart 2019 tarihleri arasında (saat 08:30-16:30 arasında) ilanın 3’üncü maddesinde belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.”

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı için başvuru yapan adayların kayıt işlemlerinin ne zaman ve nasıl olacağına da açıklayan bakanlık şu işlemleri sıraladı.

Kayıt yaptıracak adaylar;

a. Terhis olan adaylar, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında silah altında olan adaylar 25-29 Mart 2019 tarihleri ve 08.30-16.30 saatleri arasında aşağıda belirtilen kayıt merkezlerinden birine şahsen kimlik kartıyla,

b. K.K.K.lığı birliklerinde silah altında olanlar ise kendi birlik komutanlıklarına dilekçe ile başvuracaklardır.

MSB tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir