Kamu Haberleri

KHK İle Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler için TBMM’de Kadro Çağrısı

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin kadro düzenlemesinin üzerinden oldukça uzun bir zaman geçti. 

Düzenlemenin ele alındığı dönemde en çok konuşulan başlıklardan bir tanesi ise KİT çalışanları bazı kamu işçilerinin kadro dışında kalması oldu. Bu konuda düzenleme talep eden taşeron işçiler için adım atılacağı sözü verildi. 

Ancak geçen süre boyunca kadroya alınmayan taşeron işçiler için somut bir adım atılmadı. 

KADROYA ALINMAYAN TAŞERON İŞÇİLER İÇİN TBMM’DEN ÇAĞRI

Başta KİT çalışanları olmak üzere kadroya alınmayan taşeron işçilerin kadroya alınması konusu TBMM gündeminde yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ele alınan konuya dair mecliste yapılan açıklamalarda taşeron işçlerin kadro haklarının biran önce sağlanması istendi. 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından ele alınan konuya dair yapılan basın açıklamasında ayrıca eyt, öğrenci affı gibi konularda hatırlatıldı. 

“Çırak ve stajyerlerin işe başladıkları gün yaşlılık sigortası başlangıcı sayılmalıdır. Kadınlarımız için, Sosyal Güvenlik Kurumu öncesi süreç, doğum, borçlanma talepleri karşılanmalıdır. Üniversiteli işçilerin statü değişikliği yapılmalıdır. Geçici mevsimlik işçilere kadro verilmelidir. Eğitimde, Sağlıkta, Tarım Bakanlıklarında atama beklentileri olanların beklentileri karşılanmalıdır. Engellilerin talepleri çözüme ulaşmalı, atamaları yapılmalıdır. Öğrenci affı bir an önce çıkarılmalıdır”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir