Kamu Haberleri

KPSS 2019/4 12 Bin Sağlık Personeli Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında toplam 29 bin 687 personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan bilgiler kapsamında bakanlık bu alımları iki etapta gerçekleştirecek. 

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanacak ilanlara göre bakanlık bu alımların ilk bölümünde 12 personel alımı yapacak. Ağustos ayı içerisinde yapılacak alımlar ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilecek ve alımlarda mülakat olmayacak. 2019 yılı için gerçekleştirilecek ikinci alımlar ise Eylül Ekim döneminde yapılacak. Bu alımlarda ilk alımlar gibi KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak. 

Bu bilgilerin ardından çok sayıda adayın merakla beklediği personel alım ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte detaylar,

SAĞLIK BAKANLIĞI 12 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı’nın personel alımı için Temmuz ayının ilk haftasında yapılan açıklamada alımların 1 ay içerisinde olacağı belirtildi. Bu açıklamanın ardından ne Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ne de Sağlık Bakanlığı’ndan bir açıklama gelmedi. Ancak bakanlığın 12 bin kişilik alımlarına ilişkin bir iddia ortaya atıldı. Sağlık Profesyonelleri Platformu tarafından öne sürülen iddiada Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı 7 Ağustos tarihinde yayımlanacağı iddia edildi. 

Kadrolar: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadroları ve kontenjanları şu şekilde, 6 bin 835 Hemşire, 1000 Ebe ve 3 bin sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir