Kamu Haberleri

KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alım İlan Tarihi Belli Oldu İddiası

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alım planlamasına göre 29 bin 687 personel alımının ilk etabı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından detayları açıklanan ilan için ise tek bilinmeyen alımların ne zaman duyurulacağı olmuştu. Kadro detayları, alımların KPSS puanıyla mı, mülakat esasına göre mi olacağı, kontenjan ayrıntıları konusunda elde edilen bilgilerin ardından ilan tarihine dair de bir iddia edildi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI İÇİN TARİH BELLİ OLDU İDDİASI

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım planlamasında en önemli konu başlığı alımların KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre mi yoksa mülakatla mı olacağı hususundaydı.

Bu konuya dair mülakat olabilme ihtimali üzerine başlatılan etkinliklerin ardından bakanlıktan açıklama gelmiş ve mülakat olmayacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda 12 bin personel alım ilanında adaylar ÖSYM üzerinden tercihte bulunarak başvurularını yapacaklar. 

SAĞLIK PERSONELİ KADROLARI

12 bin Sağlık Personeli kadroları yapılan ilk açıklamalarda adaylara duyurulmuştu. Kadroların yanında kontenjan dağılımını da açıklanmıştı. Bu bilgilere göre Sağlık Bakanlığı personel alımı şu şekilde olacak. 

İlana dair kadro detaylarında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 6 bin 835 Hemşire, 1000 Ebe alımı olacak. Bu kadroların dışında alım yapılacak olan diğer pozisyonlar Sağlık Personeli pozisyonlarına olacak. Bu pozisyonlara 3 bin kişi alınacak. O kadrolar ise; sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi olarak açıklandı. 

İLAN 7 AĞUTOS’TA YAYIMLANACAK İDDİASI

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanına dair bilinmeyen noktalardan olan ilan tarihi hakkında yeni bir iddia geldi. Sağlık Profesyonelleri Platformu tarafından yapılan açıklamada 12 bin kişilik ilanın 7 Ağustos tarihinde ilan edileceği öne sürüldü.

Kamu Gündeminden Haberdar Olmak ve Bilgi Alışverişi için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir