Kamu Haberleri

KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Personel Ataması En Düşük ve En Yüksek Puanlar

ÖSYM Başkanlığı yapmış olduğu bir duyuru ile KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı tercih sonuçları açıklandı. 

Yapılan sonuç açıklama duyurusunda ayrıca en yüksek puanla yapılan atamalar ile en düşük puanla yapılan atamalarda açıklandı. İşte KPSS 2019/4 sağlık personeli atamaları. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ATAMALARI

ÖSYM tarafından yayımlanan verilere göre oluşan sayısal veriler şu şekilde;

Lise Mezunu En Düşük ve En Yüksek Puanlı Atamalar

Lise Mezunu en düşük puanla yapılan atama 75.881 KPSS puanıyla Siirt Pervari İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Teknisyeni(Çevre Sağlığı) kadrosuna yapıldı. 

Lise Mezunu en yüksek puanla yapılan atama ise T.C. Sağlık Bakanlığı Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi, Sağlık Teknisyeni(Anestezi) kadrosuna 98.739 KPSS puanıyla yapıldı. 

Önlisans Mezunu En Düşük ve En Yüksek Puanlı Atamalar

Önlisans mezunu en yüksek puanla yapılan atamalar 100.00 tam puanla Sağlık Bakanlığı Sbü Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesine Anestezi Teknikerliği kadrosuna yapıldı. 

Önlisans mezunu en düşük puanla yapılan atama ise 72,787 KPSS puanıyla Sağlık Bakanlığı Iğdır Devlet Hastanesi, Sağlık Teknikeri(Eczane) kadrosuna yapıldı. 

Lisans Mezunu En Düşük ve En Yüksek Puanlı Atamalar

Lisans mezunu adaylar arasından en yüksek puanla ile atanan aday Sağlık Bakanlığı Karacabey Devlet Hastanesi (Bursa) bünyesine Fizyoterapist kadrosuna 99.749 KPSS puanıyla yerleşti. 

Lisans mezunu adaylar arasından en düşük puanla yapılan atama ise Sağlık Bakanlığı Batman Bölge Devlet Hastanesi bünyesine yapılan Perfüzyonist ataması oldu. Bu atama 61.683 puanıyla yapıldı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir