Kamu Haberleri

KPSS Şartı Olmadan 55 Bin PTT Personel İlanı Postacı Kadrosu Öğrenim ve Başvuru Şartları

Türkiye’nin en önemli kurumlarından olan PTT çalışma ağını her geçen gün genişletiyor. 

Bu kapsamda Türkiye’nin her bölgesinde, her şehrinde ve her semtinde yaygın olarak hizmet vermeyi amaçlayan PTT personel ağını da genişletmeye devam ediyor. 

Personel alımlarına dair geçmişte yapılan açıklamalarda PTT’nin 2023 yılına kadar 55 bin personel alımı yapması planlanıyor. Bu kapsamda bu alımların bir kısmını yapan kurum 2019 yılında yapacağı alımlarla hedefine daha da yaklaşacak. 

PTT PERSONEL ALIM İLAN TARİHİ AÇIKLANDI

PTT’nin KPSS şartsız 2019 yılı personel alımlarında kontenjanın 5 bin olması öngörülüyor. 

Bu kontenjanda çok sayıda kadroda personel alımı yapılacak. Öğrenim şartına ve yazılı ile sözlü sınav esasına göre yapılacak alımlar için ise başvuru sürecide az çok belli oldu. 

Kurum tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı personel alımlarının Ekim, Kasım Aralık aylarından oluşan 2019’un son çeyreğinde yapılacağı bildirildi. 

POSTACI KADROSU BAŞVURU ŞARTLARI

PTT tarafından yapılan ilan tarihi açıklamasının ardından adaylar kadroları merak etmeye başladılar. Bu kapsamda en merak edilen kadroların başında Postacı pozisyonu geliyor. Kurum 2019 yılında hatırı sayılır sayıda postacı alımı yapacak. 

Peki bu postacı alımlarına kimler başvuru yapabilecek? İşte PTT’nin daha önceki alımlarda talep ettiği Postacı alımı başvuru şartları;

* Türk vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum olmamak,

* En az herhangi bir önlisans programından mezun olmak, lisans mezunları da başvurabilir.

* Görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

* Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

* Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

* En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

* Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir