Kamu Haberleri

KPSS Şartı Olmadan PTT 5 Bin Personel Alımı İçin Son Dakika Açıklaması

Kenan Bozgeyik, 2019 yılı PTT, KPSS’siz 5 bin personel alımı konusunda açıklamalarda bulundu. 

PTT personel alımlarına dair yapılan açıklamada alımların hangi tarihlerde ilan edileceğini açıklayan Kenan Bozgeyik sürecin nasıl işleyeceğine dair de bilgi verdi. 

Kenan Bozgeyik tarafından yapılan personel alım açıklamasında yer alan tüm detaylar şöyle;

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN YENİ AÇIKLAMA

PTT personel alımları konusunda, PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik binlerce adayın merakla beklediği alım sürecinin nasıl işleyeceğini açıkladı. 

KPSS şartı olmadan ilan edilecek alımlar için 5000 personel alımı planladığını ifade eden Kenan Bozgeyik alımlar için en kısa sürede ifadesini kullandı. 

“PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını doldurulmasının en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz ve bu boş kalan pozisyonların doldurulması amacıyla 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması muhtemeldir”

PTT İlanlarında Yer Alacak Kadrolar

PTT personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı olması bekleniyor. 2018 yılı ve daha öncesinde yapılan alımlar incelediğinde ilanda yer alacak muhtemel kadrolar şunlar;

PTT alımlarında yer alacak en önemli kadroların başında Gişe ve Büro Personeli. Çeşitli alanlarda yapılan bu alımların dışında ilanda yer alacak en önemli kadro ise Postacı pozisyonu. 

Bu pozisyonların dışında ise kurumun Tekniker, Avukat, Mühendis, Mimar kadrolarına alımlar yapması bekleniyor. İlanda ayrıca PTT’nin Hukuk, Sigortacılık, Bankacılık, Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık, Firma elemanı alanlarında PTT Uzman Yardımcısı alımları da olacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir