Kamu Haberleri

KPSS’siz 5 Bin PTT Personeli Alımı için İlan Tarihi Belli Oldu! Postacı, Gişe Personeli ve Diğer Kadrolar

PTT 2019 yılı personel alımı kapsamında 5 bin personel alımı gerçekleştirecek. On binlerce adayın yakından ilgilendiği ve merakla beklediği personel alım ilanı için tarih geçtiğimiz günlerde açıklandı. 

PTT tarafından bir sendikanın soru önergesine yapılan açıklamada açıklanan ilan tarihi için kurum, 2019 yılının son çeyreğini işaret etti. Yani Ekim, Kasım ve Aralık aylarından birinden yayımlanacak olan PTT 2019 yılı personel alım ilanında çeşitli kadrolarda personel alımları olacak. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde kurumun bu personel alım ilanına ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT 2019 YILI PERSONEL ALIMI

PTT 2023 yılı hedefleri doğrultusunda personel kadro ağını sürekli geliştirmek istediğini ifade etmişti. Bu kapsamda her yılı düzenlik olarak personel alımı gerçekleştiren PTT’nin 2019 yılı personel alımı için ise sayılı günler kaldı. 

KPSS şartı olmadan kurumun kendisine özel uyguladığı yazılı sınav esasına göre başvuru yapılan alımlarda öne çıkan şartlar öğrenim ve mesleki özellikler. 

HANGİ POZİSYONLARDA ALIMLAR OLACAK?

PTT personel alım ilanlarında yer alması muhtemel açık kadro listesi şu şekilde;

Uzman Yardımcısı Kadroları: 

PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi) 

Gişe Personeli – Postacı Kadroları

Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı  

Teknik Personel Mühendis Kadroları

Avukat, Mimar, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

ALIMLAR NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

PTT personel alım ilanı 2019 yılının son çeyreğinde açıklandığında adaylar  başvuru şartları esasına göre ilanlara başvuruda bulunacaklar. Başvurularını yapan adaylar başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte sonuçları olumlu olursa ikinci aşamaya geçecekler. Burada evrak teslim işlemleri yapacak olan adaylar daha sonra yazılı sınav aşamasına ulaşacaklar. 
PTT tarafından gerçekleştirilen yazılı sınavda başarılı olan adaylar için daha sonra sözlü sınav süreci başlayacak. Bu aşamayıda geçen adaylar daha sonra göreve başlama için duyuru bekleyecekler ve o duyurunun gelmesi ile göreve başlayacaklar. 

ÖNE ÇIKAN İLAN TARİHİ

PTT’nin KPSS’siz 5 bin personel alımı için ilan dönemi belli. Kurum kendi yaptığı açıklamasında alımların Ekim, Kasım ve Aralık ayında adaylara yayımlanacağını duyurdu. 2018 ve öncesinde Mayıs ayında ilan edilen alımlar 2019 yılında son çeyreğe kalması adayları üzse de ilanın Kasım ayına kalmadan yayımlanması bekleniyor. 

Postacı alımı başvuru şartları için TIKLAYINIZ

Gişe Personeli başvuru şartları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari,com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir