Kamu Haberleri

KPSS’siz PTT 5 Bin Alım İlanını Bekleyen Adayları Üzecek Haber

PTT’nin 2019 yılı personel alım planlamasında 5 bin personel alımı yapması planlanıyor. Bu alımların tamamı KPSS şartsız olacak. Kurum personel alımlarını bir süredir kendi yapmış olduğu yazılı sınav esasına göre yapıyor. 

Uzun bir süreç olan PTT personel alımlarında daha sonra sözlü sınav aşaması ve atanma işlemleri yapılıyor. 

Bu süreç kapsamında ise geçtiğimiz günlerde kurumdan yeni bir duyuru geldi. 2018 yılında gerçekleştirilen alımlara dair yedek aday planlaması yapılacağını ilan eden kurumun bu duyurusunun detaylarını ve anlamını sizlerle değerlendiriyoruz. 

PTT’NİN PERSONEL ALIM İLANI GECİKEBİLİR

PTT tarafından 12 Haziran tarihinde yayımlanan duyuruda, kurumun 2018 yılı personel alımları kapsamında 154 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alımların Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık, Pazarlama, Lojistik) pozisyonlarına olacağını ilan eden kurum yedek adayların ne yapacağına dair bilgi verdi. 

Bu 154 personel alımı için  Psikometrik inceleme testi yapılacağını duyurdu. 

Bu Duyurunun Anlamı Nedir?

PTT tarafından yayımlanan bu duyuru 2018 yılı personel alım sürecinin tamamlandığını işaret ediyor. Kamu İlanları olarak daha önceden yapmış olduğumuz değerlendirmelerinde PTT’nin 2019 yılı personel alımlarını 2018 yılı alımlarını tamamen nihayete erdirdikten sonra yapacağını öngörmüştük. 

PTT tarafından yayımlanan bu duyuru ile kısa bir içinde yayımlanması beklenen 2019 yılı PTT personel alımlarının Haziran sonu Temmuz dönemi gibi yayımlanmacağını düşünüyoruz. 2019 yılı alımlarının Ağustos belki Eylül dönemine sarkma ihtimali oluştuğunu tahmin ediyoruz. 

KURUM HANGİ KADROLARDAN KAÇ PERSONEL ALIMI YAPMAYI PLANLIYOR?

PTT’nin 2019 yılı personel alımlarında 5 bin ile 5 bin 500 arasında personel alımı yapması bekleniyor. Haberimizin başında belirttiğimiz gibi KPSS şartsız yayımlanacak olan bu alımlara başvurular öğrenim şartına göre yapılacak. 

Alım Yapılacak Kadrolar

Kurumun geçmiş yıllarda yapmış olduğu alımlar analiz edildiğinde alım yapılacak personel kadrolarının aşağıdaki gibi olacağı öngörülüyor.

PTT 2019 Yılı Muhtemel Kadrolar 1. Grup; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT 2019 Yılı Muhtemel Kadrolar 2. Grup; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

PTT 2019 Yılı Muhtemel Kadrolar 3. Grup; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir