Kamu Haberleri

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Memur Alımı Kadro Kontenjanları ve İlana Çıkış Tarihi

2019 yılı personel alım planlaması en merak edilen kurumların başında KYK geliyor. 

Düzenli olarak personel alımı gerçekleştiren kurumların başında gelen Kredi Yurtlar Kurumu’nun bu yıl içerisinde yapacağı alımları haberimizde ele aldık. 

KYK PERSONEL ALIMLARINA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER

KYK personel alımlarına dair tüm ayrıntıları soru cevap şeklinde sizlerle paylaşıyoruz. 

1-) KYK Personel Alımı Ne Zaman Yayımlanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağına dair bir değerlendirmede bulunmak için kurumun geçmiş yıllarda yaptığı alımların hangi tarihlerde olduğunu analiz ettik. Bu kapsamda son yapılan 2018 yılı alımlarında kurumun Mayıs ayında ilana çıktığı görülüyor. 

2019 yılı alımlaır için ise bu süreç gecikti. Bunun en büyük nedeni ise bu yılın aynı dönemlerinde yaşanan seçim süreci, bayram tatilinin öne gelmesi gibi etkenler. Bu süreçlerin tamamlanmasının ardından KYK’nın 2019 yılı alımlarını Temmuz-Ağustos döneminde yayımlaması bekleniyor. 

2-) Alımlarda Kadro Kontenjan Detayları Nasıl Olacak?

KYK 2018 yılı personel alımı kadro dağılımı şu şekildeydi. 756 Yurt Yönetim Memuru, 72 Diyetisyen, 44 Psikolog, 162 Büro Personeli, 86 Şoför.

2019 Yılı Alımlarında da 

* Yurt Yönetim Memuru

* Büro Memuru

* Diyetisyen

* Psikolog

* Şoför

Kadrolarına personel alımları yapılması bekleniyor. Ancak kurum 2018 yılında yaptığı 1220 kişiik alımlarda kontenjan daralmasına gidebilir. Alımların 1000 ile 1200 arasında bir sayıda olması kuvvetle muhtemel.

Kamuilanlari.com – Özel Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir