Kamu Haberleri

Kültür Bakanlığı 500 Kütüphaneci Alımı KPSS ve Öğrenim Şartı İle Maaş Bilgileri

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre kurum 2019 yılı personel alım planlamasında 785 memur alımı yapacak. 

Bu alımların en büyük kısmı ise Kütüphaneci kadrosuna olacak ve bakanlık toplam 500 kütüphaneci alımı yapacak. Kamuilanlari.com olarak kütüphaneci kadrosuna yapılacak olan personel alımlarını detayları ile aldık.

KÜLTÜR BAKANLIĞI KÜTÜPHANECİ ALIMI

Kültür Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek Kütüphaneci alımları için her aday başvuruda bulunamayacak. Bakanlık bu kadro için adaylardan hem lisans düzeyinden belirli bölümlerden mezun olma şartı talep ediyor hemde adayların KPSS’den  belirli bir seviyede taban puan almaları gerektiğini ilan ediyor. 

Bu kapsamda 2018 yılında ve daha önceki yıllarda yapılan Kütüphaneci alımlarında yer alan bu başvuru koşullarını madde madde sizlere aktarıyoruz. Ayrıca 2019 yılı alımlarının da bu ilanlara paralel şekilde yayımlanmasını bekliyoruz. 

Kütüphaneci Alımı Başvuru Koşulları

2019 yılında Kütüphaneci kadrosuna başvuru yapacak adaylardan çok büyük olasılıkla KPSS’den en az 70 puan almış olmaları talep edilecek. Bakanlığın daha önceki yıllarda yaptığı alımlarda taban puan 70 KPSS puanına sahip olmaktı. 

Öğrenim şartında yer alan bölümler 2018 yılında gerçekleştirilen alımlarda ise bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon ve enformasyon bölümleriydi. 

Kütüphaneci Maaşları Ne Kadar?

Kütüphaneci kadrosuna başvuru yapacak adayların en merak ettiği konulardan birisi de maaş. Kütüphaneciler güncel olarak 4 bin TL civarında maaş alıyorlar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir