Kamu Haberleri

Kültür Bakanlığı 785 Memur Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımına ilişkin çok önemli iki duyuru yayımladı.

Birinci duyuru bakanlığın resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanırken ikinci duyuru Kültür Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. 

Yayımlanan ilk duyuruda personel alımı olacağaı konusunda genel bir bilgi verilirken ikinci duyuruda kadro ve kontenjanlara dair bilgiler verildi. 

KADRO VE KONTENJAN DETAYLARI

Kültür Bakanlığı yapmış olduğu açıklamasında, 785 memur alımı için kadro ihdası yapıldığını duyurdu. Bu kadro ihdası için Cumhurbaşkanlığı’ndan onay çıkması durumunda ise alımlar gerçekleşecek. Bakanlığı yapmış olduğu duyuru metninde hangi kadrodan kaç personel alımı yapılacağını da açıkladı. 

İşte Kültür Bakanlığı Personel Alım İlanında Yer Alacak Kadrolar

500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman. 

Bu kadrolara alımlar öğrenim durumuna ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Kültür Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan personel alım ilanı için bir tarih verilmedi. Ancak sürecin işleyişine bakarak bir tahminde bulunmak mümkün. Önümüzdeki süreçte Ramazan Bayramı’nın olması ve o dönemden sonra Askerlik Yasası gibi acil görülen konuların gündeme gelmesi nedeniyle onay süreci biraz uzayabilir. 

Bu Kapsamda; Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım ilanının en erken Haziran Temmuz ayında yayımlanması kuvvetle muhtemel.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir