Kamu Haberleri

Kütüphaneci Alımı KPSS ve Öğrenim Koşulları ile Güncel Maaş Detayları

Kültür ve Turizm Bakanlığı hem sosyal medya hesabı hemde kendisine ait internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamalar ile personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kurum bünyesinden memur alım ilanı bekleyen adayları umutlandıran bu duyuruda ayrıca alım yapılacak kadrolarda açıklandı. 

Bu kapsamda bakanlık sözleşmeli olarak 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman alımı yapacak. 

KÜTÜPHANECİ KADROSU ÖĞRENİM VE KPSS ŞARTI

Devlet kurumlarında kütüphaneci olarak görev yapmak isteyen adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru şartlarına ek olarak adayların KPSS, Öğrenim ve diğer özel koşullara da haiz olmaları gerekiyor. 

Kamu İlanları olarak adaylardan talep edilen o özel şartları aşağıda derledik. 

* KPSS Şartı: 2018 yılında yayımlanan Kütüphaneci alım ilanında KPSS şartı en az 70 puan almış olmak şeklindeydi. 2019 yılında da KPSS başvuru şartının bu seviyede olması bekleniyor. 

* Öğrenim Şartı: Kütüphaneci olmak isteyen adayların üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren  bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon ve enformasyon bölümlerinden mezun olması gerekiyor. 

MAAŞ DETAYLARI

Temmuz ayında yapılan zamların ardından Kütüphaneci maaşları da arttı. Yapılan zamların ardından aile yardımı ile birlikte mesleğe yeni başlayan bir Kütüphaneci 4 bin TL civarında maaş alıyor. Hizmet yılı arttıkça maaş tutarı da artıyor. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir