Kamu Haberleri

KYK 2019 Yılı Memur Alım Planlaması: Kadrolar, İlan Tarihi ve KPSS Şartı

Kamu kurumları tarafından 2019 yılında yapılması planlanan personel alım alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlerle beraber değerlendirmeye devam ediyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yapılması muhtemel personel alımlarını değerlendiriyoruz. 

KYK 2019 YILI PERSONEL ALIMI

2019 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alım ilanında 1000 ile 1200 kişilik bir kadroda alım yapılması bekleniyor. Kurum 2018 yılında yapmış olduğu personel alım ilanında 1220 kişilik bir alım yapmıştı. 2018 yılı KYK personel alım ilanında en dikkat çeken kadro ise Yurt Yönetim Memuru kadrosu olmuştu. 

Kredi Ve Yurtlar Kurumu bu kadro için yurt geneli 756 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Yurt Yönetimi Memuru kadrosunun dışında KYK’ya yapılan diğer personel alımları ve kadro kontenjan sayısı şu şekilde olmuştu. Kurum 2018 ilanında 172 Diyetisyen, 44 Psikolog, 162 Büro Personeli, 86 Şoför. 

ALIMLAR KPSS PUAN SIRALAMASI ESASINA GÖRE YAPILMIŞTI

İlan için başvuruda bulunan adaylardan belli bir sayıda olanı KPSS puan sıralaması esasına göre belirlendi. Bu adaylar daha sonra sözlü sınavlara katılım gösterdiler. Başarılı olanların ise ataması yapıldı. 

2019 ALIMLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan personel alımları 2018 yılında Mayıs ayı başında olmuştu. O dönem adaylar başvurularını 9 Mayıs tarihi itibariyle yapmaya başladılar, 18 Mayıs itibariyle sonlandırdılar. 

2019 yılı alımlarının ise geçen seneye göre gecikmeli olarak yayımlanması bekleniyor. Kurumun ilanı Haziran ayı sonu gibi yayımlaması beklenirken başvuruların ise Temmuz ayında olması öngörülüyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir