Kamu Haberleri

KYK Kredi Borcu ve EYT Yasası İçin: Futbol Kulüplerine Para Var Açıklaması

Ekonomi ve kamu gündeminin son dönemlerdeki en çok konuşulan konularından birisi de EYT Yasası ve KYK Kredi Borcu açıklaması.

Muhalafet kanadından gelen bu açıklamalarda bu iki konu hakkında adım atılması beklendiği ifade ediliyor. Bu konuya dair mecliste açıklama yapan son isim ise İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş oldu. 

MECLİS’TE EYT VE KYK AÇIKLAMASI

KYK öğrenim kredisi konusunda MHP, İYİ Parti ve CHP kanadından son dönemlerde çok sayıda açıklama gelmişti. Bu konuda bazı milletvekilleri borçların tamamen silinmesi isterken bazı milletvekilleri ise işsizlik rakamlarına dikkat çektikleri açıklamalarında en azından faiz olan kısmın tamamen silinmesini istediler. 

KYK ile ilgili gelişmeler bu şekilde yaşanırken EYT konusunda da CHP ve İYİ Parti kanadından önemli değerlendirmeler geldi. Bu konuda çalışmaların devam ettiğini açıklayan muhalefet partileri ilerisi için umutlu açıklamalarda bulunmuşlardı. Bu açıklamalara bir yenisi de Fahrettin Yokuş’tan geldi. 

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un TBMM’de Yapmış Olduğu Konuşması

”Burada gerekli konuşmaları Adana Milletvekilimiz İsmail Koncuk da yaptı, daha önce bir çok konuda af getiren hükümet, meclis, devlet, gençlerimizin de bu faiz derdi konusunda elini vicdanına koyabilir. Gençler bu konuda devletine, meclisine güveniyor, umarız bu güvenlerini boşa çıkarmazlar ve iktidar tarafı böyle bir teklifle gelir ve bizler de bunun arkasında durur, gençlerimizin yüzünü güldürecek bir işe imza atarız. Futbol kulüplerine gelince para var, bol paralı şirketlere gelince para var, suriyelilere gelince para var, gençlerimize gelince , EYT’lilere gelince para yok demek vicdansızlık olur”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir