Kamu Haberleri

KYK Memur Alımı: 2019 Yılı İlan Tarihi, Kadrolar, KPSS ve Öğrenim Şartı

Devlet kurumlarının 2019 yılı personel alım ilanları büyük ölçüde yayımlandı. 

Yayımlanan ilanlar ile kamuya on binlerce memur, sözleşmeli personel, kadrolu kamu işçisi, askeri personel alımları yapıldı. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS’siz yapılan bu alımlar için süreçler tamamlanırken ilan yayımlamayan kurumların ilanları bekleniyor. Bu ilanlardan en önemlilerinin başında ise KYK geliyor. 

KYK 2019 YILI PERSONEL ALIMI

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanması beklenen personel alımları on binlerce aday tarafından yakından takip ediliyor.

Kurumun Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan birimlerine KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak KYK personel alımlarında yer alacak açık kadrolar ve diğer detayları ele aldık. 

Hangi Kadrolarda Alımlar Olacak?

KYK personel alımları için 2019 yılı öngörülen personel alım sayısı 1000 ile 1200 arasında olması bekleniyor. Bu alımlarda yer alacak kadroların ise şu şekilde olması bekleniyor. 

* Yurt Yönetim Memuru

* Büro Memuru

* Diyetisyen

* Psikolog

* Şoför

BAŞVURU KOŞULLARI NASIL OLACAK?

KYK personel alım ilanlarında genel başvuru koşullarının dışında yer alan önemli şartlar geçmiş yıllarda yapılan alımlarda şu şekildeydi.

Adayların KPSS’den en az 70 puan sahip olmaları isteniyor. İlanlarda Yurt Yönetim memuru kadrosu için lisans mezunu olma şartı bulunurken diğer kadrolar için bu koşul değişiyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir