Kamu Haberleri

KYK, PTT, EGM, Adalet , Tarım ve Sağlık Bakanlığı 84 Bin 200 Personel Alımı Yapacaklar

Bilindiği üzere 2019 yılının girmesinin ardından çok sayıda kurumun personel alım ilanı adaylara duyuruldu. Bu çerçevede merakla beklenen bekçi alım ilanı, kadın polis alımları, askeri personel alımları, içişleri bakanlığı personel alımı gibi ilanlar yayımlandı. 

Ancak 2019 yılında personel alım ilanı yayımlamayan çok sayıda kurum bulunuyor. Bu kurumlar, alım yapacakları kadrolar ve yapılacak alımlara dair değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 YILINDA PERSONEL ALIMI YAPMASI BEKLENEN KURUMLAR

2019 yılı sona ermeden personel alım ilanı yayımlaması beklenen kamu kurumlarının listesi şu şekilde,

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, PTT Genel Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu, Tarım ve Orman Bakanlığı.

Adalet Bakanlığı 8 Bin Personel Alımı

Adalat Bakanlığı’nın 2019 yılında 8 bin personel alımı yapması bekleniyor. Adalet Bakanı Gül tarafından yapılan açıklamada 2019’da 71 bin olan personel sayısının 79 bin olmasının planladığı açıklanmıştı. 

Bakanlık tarafından yayımlanacak personel alım ilanının Mayıs sonu gibi ilan edilmesi beklenirken alımların Zabıt Katibi, İcra Katibi, Mübaşir, Sağlık Personeli, İnfaz Koruma Personeli, Tekniker, Teknisyen, Diğer Memur Kadrolarından olması bekleniyor. 

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı sona ermeden 25 bin ile 29 bin arasında değişen bir rakamda personel alımı yapması bekleniyor. Alımların yılın belirli dönemlerinde parça parça duyurulması kuvvetle muhtemel. 2018 yılında yapılan alımlarda Mayıs Haziran dönemi ile Eylül Ekim döneminde alımlar olmuştu. 2019 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımlarında da süreci bu şekilde olması yüksek olasılık. 

Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı

Orman Bakanlığı 2019 yılında 4 kadrodan 5 bin personel alımı yapacak. Bakanlığın halen çalışmalarına devam ettiği alımlar için açıklanan pozisyonlar ise 1200 tane orman mühendisi 2700 orman muhafaza memuru, 800 tane memur, 300 şoför olarak duyuruldu. 

Ancak burada şöyle bir husus bulunuyor. Tarım Bakanlığı bünyesine de alım yapılma ihtimali bulunuyor. Özellikle Ziraat, Gıda ve Su Ürünleri mühendisleri, veteriner hekimler, tekniker ve teknisyenler 2 yıldır atama bekliyorlar. Bakanlığın bu alanda da alım yapma ihtimali var. 

PTT 5 Bin Personel Alımı

PTT 2019 yılı personel alımları çok uzun zamandır bekleniyor. 2019 yılının ilk dönemlerinde 2018 yılı alımlarının nihayete ermesinin ardından gözler 2019 alımlarına çevrildi. 2019 yılında KPSS’siz 5 bin personel alımı yapması beklenen kurumun ilanında yer alması beklenen kadrolar şunlar;

Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, Mühendis, Postacı, Tekniker

PTT personel alımlarının Mayıs sonu Haziran başı gibi ilan edilmesi bekleniyor. 

EGM 10 Polis Alım İlanı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2019 yılında 10 bin polis alımı yapması bekleniyor. Kısa süre önce 3 bin kadın polis alımı yapan kurumun 2019 yılı kapsamında bu alımlara devam edeceği öngörülüyor. İlanın Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla duyurulacak. 

KYK Personel 1200 Alım İlanı

Kredi Yurtlar Kurumu’nun 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da 1000 ile 1200 arasında değişen bir rakamda personel alımı yapması bekleniyor.

TYP İle 30 Bin Personel Alım İlanı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 2019 yılı içerisinde 30 bin personel alımı bekleniyor. Kamu kurumlarının halen yayınlamakta olduğu ilanların dışında başta MEB ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere çok sayıda kamu işçisi alımı yapacaklar.  İlanlar halen yayımlanmakta ayrıca Eylül döneminde özellikle MEB tarafından binlerce alım ilanı yayımlanması bekleniyor. 

İlanlara Dair Değerlendirmeler

Söz konusu alım ilanlarına dair daha kapsamlı değerlendirmelere ulaşmak için;

Adalet Bakanlığı personel alımı detayları için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları için TIKLAYINIZ

PTT Genel Müdürlüğü personel alımı detayları için TIKLAYINIZ

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı detayları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL HABER – AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir