Kamu Haberleri

KYK Yurt Yönetim Memuru Alımı Başvuru Koşulları Neler?

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarına dair önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu kapsamda merakla beklenen bu ilanlara dair detaylar netleşirken merak edilen bir diğer ilan ise KYK personel alım ilanı. 

2018 ve önceki yıllarda düzenli olarak çeşitli sayılarda personel alımı yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 2019 yılında da ilana çıkması kuvvetle muhtemel. 

KYK tarafından yayımlanması beklenen personel alım ilanında kontenjan sayısının 1000 ile 1200 arasında olması bekleniyor. Bu sayının önemli bir kısmının ise Yurt Yönetim Memuru pozisyonu için duyurulacağı öngörülüyor. 

KYK YURT YÖNETİM MEMURU ALIMI KOŞULLARI NELER?

KYK tarafından yayımlanan geçmiş yıllardaki Yurt Yönetim Memuru alımı ilanlarında yer alan başvuru koşulları birbirleri ile büyük ölçüde aynı. 2019 yılında yapılacak olan alımlar içinde 2018 yılında adaylardan talep edilen koşullar büyük ölçüde benzer olacak. 

Bu çerçevede bu şartları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Muhtemel Başvuru Koşulları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.)

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Arşiv Araştırması yapılmış olmak,

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

Öğretim Şartı

KYK Yurt Yönetimi Memuru alımı için başvuru yapacak adayların Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olması gerekiyor. 

KPSS Şartı

Halen geçerilik süresi devam eden Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir