Kamu Haberleri

LGS Soruları Kolay Mıydı, Zor Muydu? Öğrencilerin LGS Sayısal ve Sözel Bölüm Soru Yorumları

Liselere Geçiş Sınavı için artık sınav süreci sona erdi. Sınavın sona ermesinin ardından öğrenciler soruları tartışmaya başladılar. Sabah saatlerinde yapılan ilk oturumda sözel sorulara yanıt veren adaylar daha sonra sayısaldan soruları cevaplandırdılar. 

İlk ve ikinci oturumların sona ermesinin ardından LGS sorularını ve cevaplarını haberimizde ele alıyoruz. 

LGS KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) ilk oturumunda öğrenciler Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil alanlarından soruları çözdüler. Bu alanlarda öğrencilere toplam 50 soru soruldu ve bu 50 soru için öğrencilere 75 dakika süre verildi.

İlk oturumun sona ermesinin ardından ise 11.30’da öğrenciler sayısal alandan sınava girdiler. Bu oturumda öğrenciler Matematik ve Fen Bilimleri alanları için sorulan sorulara yanıt verdiler. Sayısal alanda öğrencilere sorulan sayısı ise 40 oldu. Bu 40 soruyu öğrenciler 80 dakikada tamamlamaya çalıştılar.

İLK YORUMLAR

Sosyal medya hesapları üzerinden öğrenciler sözel soruların normal ve kolay olduğu yönünde çok sayıda paylaşımda bulundular. Ancak sayısal bölüm için çok sayıda öğrenci soruların zor hatta bazı soruların oldukça zor olduğu yönünde yorumlar yaptılar. 

Peki 2019 LGS’de soruların sözel ve sayısal bölüm soruları kolay mıydı, zor muydu? Yorum olarak görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir