Kamu Haberleri

Lise Mezunu Çarşı ve Mahalle Bekçisi İçin Maaş Tablosu ve Aile Yardımı

Çarşı ve Mahalle Bekçileri; İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevlerini yerine getiriyorlar. 

Peki çok sayıda mali ve sosyal hak sahibi olan Çarşı ve Mahalle Bekçileri ne kadar maaş alıyorlar?

Kamu İlanları olarak çarşı ve mahalle bekçilerine sağlanan sosyal haklar, yardım hakları, aile yardımı ve maaş tablosu gibi başlıkları araştırdık.

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ MAAŞ TABLOSU

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapan kamu personellerinin maaşları işe başlayama süreleri ve kadro derecelerine göre değişkenlik göstermekte. 

Bu kapsamda işe yeni başlayan Bekçi ile uzun yıllar Bekçilik yapan personel arasında maaş farkı bulunuyor. Hizmet yılı ve kadro derecesine göre; Göreve yeni başlayan ve lise mezunu olan bir bekçi 3 bin 975 TL maaş alıyor. Bu maaş hizmet yılı arttıkça yükseliyor. Ayrıca lise mezunu bekçi maaşı olan 3 bin 975 TL en düşük Bekçi maaşı oluyor. En yüksek bekçi maaşı 25 yıl üzeri görev yapan Bekçilere sağlanıyor. Bu bekçiler 4 bin 342 TL maaş alırlar. 

Maaş Tablosu

BEKÇİLERE AİLE YARDIMI

Bekçilere sağlana haklardan bir tanesi de aile yardımı ödemesi. Çalışan veya çalışmayan eş durumu ile küçük çocuk durumuna göre belirlenen aile yardımı şu şekilde;  Çalışmayan ve küçük çocuklar için verilen aile yardımı ödeneği eş için 278 TL, çocuk yardımı ödeneği ise 6 yaşından büyük her bir çocuk için 32,6 TL, 0-6 yaş çocuk için ise 65,2 TL.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir