Kamu Haberleri

Lise Mezunu İnfaz Koruma Memuru Ne Kadar Maaş Alır?

2019 yılının Temmuz ayında yapılan zamların ardından memur maaşları yüzde 5 toplu sözleşme kapsamında yüzde 1.01’de enflasyon farkından dolayı arttı. 

Memur maaşlarına yansıyan bu zamların artından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin maaşları da değişti. Peki Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli olarak çalışan infaz koruma memurları ne kadar maaş alıyorlar? İşte tüm detaylar,

İNFAZ KORUMA MEMURU MAAŞLARI

Yüzde 6’lık zammın ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nde görevli İnfaz Koruma Memuru 3 Bin 883 TL maaş alıyorlar. Ancak bu memurların net maaşı olmakla beraber diğer eklentiler ile bu maaş tutarı artmakta. 

İnfaz Koruma Memuru evli ve eşi çalışmıyorsa, çocuğu varsa, çocuğu 6 yaşından küçükse bu durumlar için aile yardımı ödeneği alırlar. Aile yardımı çocuk sayısına göre değişir. Bir çocuk için 34 TL aile yardımı alan memurlar çocuk sayısı 3 olursa 103 TL yardım alıyorlar. Ayrıca çocuklar 6 yaşından küçükse, bu çocuklar için aile yardımı ödemesi 2 katı çarpılarak hesaplanır. 

İnfaz Koruma Memurularının maaşları ayrıca hizmet yılına ve öğrenime bağlı derecesine göre de değişmektedir. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir