Kamu Haberleri

Lise ve Önlisans Mezunu İşe Yeni Başlayan Mübaşir Ne Kadar Maaş Alır?

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alım ilanlarında en fazla alım ilanına sahip kadrolardan bir tanesi de Mübaşir kadrosu. 

Türkiye geneli çok sayıda adliye için Mübaşir alımının yapılacağı şu günlerde adaylara bu kadroya dair mali hakları aktarıyoruz. 

MÜBAŞİR KADROSU MAAŞ DETAYLARI

Adalet Bakanlığı Mübaşir kadrosu Şubat ayı başında Yardımcı Hizmetler Sınıfından Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmişti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile alınan bu karar sonrası mübaşir maaşlarında artış yaşanmıştı.

GİH kadrosuna geçirilen Mübaşirlerin ek gösterge, ek ödeme ve diğer mali haklarında iyileştirme yapıldı. Yapılan bu iyileştirmeler sonrasında mesleğe yeni başlamış bir mübaşirin maaş detayları ortalama şu şekildedir. 

Lise mezunu 13/3 dereceli bir Mübaşir 3 bin 457 TL alırken Önlisans mezunu 10/2 dereceli bir mübaşir 3 bin 463 TL alıyor. Mesleğe başladıktan bir yıl sonra ise maaşlar ve dereceler şu şekilde oluyor. Lise mezunu mübaşirler 12/1 derece ile 3 bin 460 TL alıyorlar Önlisans mezunu olanlar ise 10/3 derece ile 3 bin 466 TL maaş alıyorlar. 

Güncel Maaş Tablosu şu şekildedir.Bu maaş hesaplamalarında Aile Yardımı bekar olan personellere göre ele alınmıştır.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir