Kamu Haberleri

Maden Kazasında Hayatını Kaybedenlerin Yakınları İçin Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşların atama işlemlerine dair bazı açıklamalar yapıldı. 

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tespit edilen hak sahiplerinin atamalarının yapıldığının duyurulduğu açıklamada, atama işlemlerine dair bilgiler verildi. 

DPB’DEN MADENCİ YAKINI ATAMA DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde ilgili yönetmelik hükümlerine göre maden kazasında hayatını kaybeden çalışanları için atama hakkı olduğu bilgisi verildi. 

Bu çerçevede hak sahibi oldukları tespit edilen bazı vatandaşların atamalarının yapıldığının ilan edilen duyuruda atamaların işçi kadrolarına yapıldığı belirtildi.

DPB Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 24 hak sahibi için 11 Nisan 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir