Kamu Haberleri

Maden Kazasında Hayatını Kaybedenlerin Yakınlarına DPB’den Atama Teklifi

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden, ”Maden Kazasında Hayatını Kaybedenlerin Yakınlarının Atama Teklifleri Yapıldı” başlıklı bir duyuru yayımladı. 

DPB’DEN ATAMA TEKLİFİ DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı’nca yayımlanan atama duyurusunda, 2003 ile 2014 yılları arasında kömür ve linyit madenlerinde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarının sürekli işçi olarak atanmalarına dair bilgi verildi. 

Kurumun web sayfasında yapılan açıkalamada ayrıca atama kuralarının ne zaman çekileceği de bildirildi. DPB tarafından yayımlanan duyuru metni,

DPB’DEN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 6 hak sahibi için 20 Mart 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir