Kamu Haberleri

Mart Ayı Girdi İŞKUR İMD Mülakat Sonuçlarını Hala Açıklamadı

Türkiye İş Kurumu’na, İş ve Meslek Danışmanı (İMD) kadrosu için başvuruda bulunan adaylar mülakat sonuçlarının aylardır açıklanmamasından dolayı büyük mağduriyet yaşıyorlar. 

2018 yılının Haziran ayında ilana çıkılan yaz aylarında başvuru işlemlerinin yapıldığı İŞKUR İMD alımları için ise Eylül ayında ise sözlü sınavlar yapıldı. O tarihten itibaren sözlü sınavların açıklanmasını bekleyen adaylar Mart ayı girmesine rağmen hala bekliyorlar. 

İMD SONUÇLARI MART AYINDA AÇIKLANIR MI?

İŞKUR, İMD mülakat sonuçlarına dair daha önceden yapılan açıklamalarda sonuçların kısa süre içinde duyurulacağı ifade edilmişti. Bu konuya dair ise en yetkili iki isimden açıklama gelmişti. 

İş Meslek Danışmanı mülakat sonuçlarına ilişkin hem İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya hemde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk değerlendirmelerde bulunmuş ve benzer açıklamalar yapmışlardı. 

Cafer Uzunkaya Aralık Ayında Açıklanacak Demişti

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya 2018 yılı sonlarında katıldığı bir televizyon programaında, İş ve Meslek Danışmanı mülakat sonuçlarına dair Aralık ayını işaret etmişti. 

Aile Bakanı Selçuk Kısa Süre İfadesini Kullanmıştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise Ocak ayında yaptığı açıklamasında değerlendirmelerin tamamlandığını ve sonuçların kısa süre içinde açıklanacağını dile getirmişti. 

SONUÇLAR İÇİN DAHA FAZLA BEKLENİLMEMELİ

İŞKUR İMD alımlarına dair yapılan bu açıklamaların ardından sonuçların açıklanmaması adayları mağduriyet yaşamalarına neden oluyor. Mülakat sonuçlarını bekleyen adaylar hem kariyer planlamalarını yapamıyor hemde gelecekleri adına mağduriyet yaşıyorlar. 

Bu kapsamda sık sık dile getirdiğimiz İMD Mülakat Sonuçları biran önce açıklanmalı ve adayların mağduriyetleri sona erdirilmeli.

İMD Sonuçları açıklandığı zaman anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir