Kamu Haberleri

Mart Ayında 105 Bin Bekçi, Polis, Sağlık Personeli Kamu İşçisi ve Memur Alımı Yapılması Bekleniyor

Kamu kurumların yerel seçimler öncesi kadrolarında bulunan personel açığını gidermeyi amaçlıyorlar. Bu kapsamda ilana çıkmaya hazırlanan çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. 

Kamu İlanlari olarak bu Mart ayı içerisinde ve Mart ayından sonra yayınlanması gündemde olan personel alım ilanları ile halen başvuru süreci devam eden personel alım ilanlarını sizler için derledik. 

MART AY VE SONRASINDA YAPILACAK OLAN PERSONEL ALIM İLANLARI

2019 yılı içerisinde personel alımı yapılacağı açıklanan kurumlar ve personel alım kontenjanlarına dair tüm detaylar;

8 Bin Adalet Bakanlığı Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı’na yerel seçimlerden önce personel alımı için ilan yayımlanması bekleniyor. Bu kapsamda Adalet Bakanı Gül açıklamalarda bulunacak alım ilanının kısa süre içerisinde yayınlanacağını duyurdu.

25 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı içerisinde 25 bin personel alımı yapacak. Bu alımların yaklaşık 1400 kişilik bölümü doktor ve uzman kadrolarına Şubat ayında yapıldı. Ancak büyük alımlar önümüzdeki günlerde olacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığı şehir hastanelerine İŞKUR üzerinden personel alımları yapacak. 

8 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Mart ayının en çok beklenen personel alım ilanı ise Bekçi kadrosuna olacak. 2019 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım planlamasına göre İçişleri Bakanlığı önümüzdeki günlerde 8 Bin Bekçi alımı yapacak. 

10 POMEM Polis Alımı Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 polis alımı yapılacak. Bir önceki alımların nihayete ermesinin ardından yayımlanması beklenen ilanda adaylar tarafından merakla bekleniyor. 

30 TYP Personel Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşları ile bu kurumlara bağlı birimlere personel alımları olacak. Geçici işçi statüsüne yapılacak ve başta Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek alımlar parça parça yayınlanıyor. Kamu İlanları olarak bu alımlar yayımlandığında sizlerle paylaşoıyoruz.

20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama planlamasına göre 20 bin öğretmen alımı ön başvuruları yerel seçimlerden önce gerçekleştirilecek. Bu kapsamda çok sayıda branş için 20 bin öğretmen alım süreci başlayacak.

4 Bin ASDEP personel Alımı Yapılacak

Aile Bakanlığı’nın 2018 yılı ASDEP personel alımlarının yapılmaması bu alımların 2019 yılına sarkmasına neden oldu. 2018 yılı için 4 bin olarak açıklanan sayı 2019 yılında değişebilir. Ayrıca ASDEP personel alımları için kısa süre önce bir düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme ilan yayımlanmadan önceki işaret olarak algılandı. İlanın seçimlerden önce yayımlanması bekleniyor.

Bekçi, Polis, Sağlık Personeli ve Diğer Memur alımlarından anında haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. Uygulamalarımızı aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden telefonunuza indirin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir