Kamu Haberleri

MEB 2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuç Açıklama Tarihi ve Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) kadrolarında görevlendirmek üzere istihdam edilecek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için yazılı sınav uyguladı. 

Sınava katılan binlerce aday sınav sonuçlarını merakla bekliyorlar. Bu bağlamda MEB tarafından açıklanan takvime göre sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

SONUÇLAR AĞUSTOS’TA AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği yazılı sınav sonuçlarına ilişkin bilgilendirme açıklamasında, sınava giren adayların sınav sonuçlarını 7 Ağustos tarihinden öğrenebilecekleri açıklandı. Bu kapsamda sınav sonuçlarının nasıl sorgulanacağını da açıklayan bakanlık adayların bekçilik sınav sonuçlarını kurumların sonuç açıklama istemleri üzerinden öğrenebileceklerii belirtildi.

Adaylar sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığı’nın sonuç sorgulama (https://www.pa.edu.tr) ekranından öğrenebilecekler. Bunun yanında adaylar sonuçlarını yine MEB (http://odsgm.meb.gov.tr) üzerinden de görebilecekler.  2019 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımı yazılı sınav sonuçları Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları sorgulanabilecek. 

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi olmak isteyen adaylar yazılı sınav 13 Temmuz tarihinde girmişlerdi. Yazılı sınavda adaylara 100 soru soruldu. Adayların başarılı olmaları için en az 50 puan almaları gerekiyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir