Kamu Haberleri

MEB 2019 YLYS Sonuçlarını Açıkladı! Sözlü Sınava Katılacak Aday Listesi

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü bir basın açıklaması yayımlayarak 2019 yılı YLYS sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. 

Sözlü sınav için açıklanan liste ve kendi sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar Resmî Burslu Öğrenci Sistemi’nden sonuçlara ulaşabilecekler. 

2019 YLYS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasında ayrıca sözlü sınava katılacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair bilgiler verildi. 

”1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilmek üzere başvuran adaylardan sözlü sınava çağrılmaya hak kazananlar açıklanmıştır. Adaylar sonuçlarını Resmî Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS – https://rebus.meb.gov.tr/) internet adresinden öğrenebileceklerdir. Adaylar REBUS giriş ekranında “2019 YLSY Seçme Sonuçlarını Görüntülemek İçin Tıklayınız.” bölümünden “T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ve yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarası” ile sisteme giriş yapılabilecektir.”

2019 YLYS sonuçlarına dair yapılan basın açıklamasında sözlü sınav giriş yerlerinin, tarihlerinin ve diğer bilgilerin bakanlığın resmi web sayfası üzerinden ilan edileceği açıklandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir