Kamu Haberleri

MEB’den 2019 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile öğretmenlerin 2019 yılı şehirler arası yer değiştirme atama başvuruları hakkında bilgi verdi.

Başvuru işlemleri, başvuru süreci ve açılan kontenjanlara ilişkin bilgi veren MEB, yer değişikliği başvurusunda bulunacak öğretmenlerin yapmaları gereken işlemleri açıkladı. 

ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nce ilan edilen başvuru duyurusunda, başvuru işlemlerinin 20 Haziran tarihine kadar devam edeceği bildirildi. Bu süre zarfı boyunca öğretmenler ilan edilen açık kontenjanlara bağlı olarak başvurularını kuruma yapacaklar. 

MEB öğretmen yer değiştirme başvuru işlemleri Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri MEBBİS aracılığıyla yapılacak. Sisteme Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve şifreleri giriş yapacak adaylar başvurularını tamamlayacaklar. 

MEB Tarafından Yayımlanan Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü  web sayfası üzerinden ”Öğretmenlerin 2019 Yılı İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu” başlığı ile yayımlanan duyuru, açık kontenjanlar ve uyuru Doğrultusunda Başvuru Durumlarına İlişkin Hazırlanan Uygulamaya Erişmek için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

MEB tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir