Kamu Haberleri

MEB’den Öğretmenlerin 2019 İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

2019 yılı içerisinde bulundukları şehirlerde başka okullara tayinlerini isteyecek öğretmenler için duyuru yayımlandı. 

MEB tarafından yayımlanan 2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme duyurusunda; atamaların Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda yapılacağı bildirildi. 

ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI ATAMA DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan duyuruda, yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin sağlamaları gereken koşullarda yer aldı. 

Bu kapsamda kadrolu öğretmenlerden bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanların natama talebinde bulunabilecekleri bildirildi. Ayrıca il içi yer değiştirme değerlendirmesinde esas alınacak maddelerde detayları ile yer aldı. 

Başvuru işlemleri hakkında da bilgi veren bakanlık yer değiştirme başvurulaırnın ne zaman olacağına dair şu açıklamada bulundu. İl içi yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacak; atamalar ve kararname işlemleri valiliklerce en geç 29 Mayıs 2019 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir