Kamu Haberleri

MEB’in 2020 Yılı Öğretmen Alımları Lise Branşlı Olacak

Kamu gündeminin en önemli konu başlıklarından olan öğretmen atamalarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi. 

Konuya ilişkin eğitim sisteminde yapılacak düzenlemeler ve öğrencilerin çağ durumlarına göre yapılacak çalışmaları kamuoyu ile paylaşan Bakan Ziya Selçuk’un açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI LİSE BRANŞLI OLACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katılmış olduğu bir televizyon programında eğitim konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda vatandaşların okul kayıt döneminde yaşadıkları sıkıntılardan, eğitim gündemine, ortaokul yönetmeliğine dair açıklamalar yapan Bakan Selçuk öğretmen alımlarına dair ipuçları verdi. 2020’den sonra kalabalık çağ grubunun liseye başlayacağını ifade eden Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı.

“4+4+4 başladığı yıl ilkokula başlayan çocuklar, 2020-2021 eğitim yılında lise bire başlayacak. Bizim çağ nüfusumuz normalde 1 milyon 200 bin civarındayken o sene 1 milyon 800 bin küsur olacak. Önümüzdeki yıl bizim fiziksel altyapıyı kurmamız, öğretmen ihtiyaçlarımızı sağlamamız, dersliklerin, laboratuvarların düzenlemesini yapmamız gerekecek”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir