Kamu Haberleri

MEB’in TYP ile Okullara Güvenlik Görevlisi Alımı İlan için Tarihi

MEB okullara güvenlik görevlisi alımına dair vatandaşlar çok uzun süredir beklemedeler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda adım atmasını bekleyen adaylar ilanın en kısa zamanda İŞKUR’da yayımlanmasını bekliyorlar. 

Eylül ayının ilk günlerinden itibaren araştırılan konuya ilişkin ise somut olan tek adım Resmi Gazete’de yayımlanan karar oldu. 

Kararın yayınması ve yürürlüğe girmesi sürecininde tamamlanması ile güvenlik alımları ile güvenlik alımlarının geleceğini haberimizde ele aldık.

GÜVENLİK ALIMI İLAN TARİHİ

Güvenlik Görevlisi alımları ile ilgili olarak Resmi Gazete’de yayımlanan karar büyük önem taşıyor. Zira bu karar yayımlanmasıydı, okullara güvenlik alımı TYP kapsamında yapılmayacaktı. 

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda okullara güvenlik alımlarına dair şu ifadeler yer aldı. 

2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik Toplum Yararına Program düzenlenebilir. Bu şekilde düzenlenecek programlarda 65 inci maddenin birinci fıkrası hükümleri ve dördüncü fıkrasında yer alan belirli bir mesleğe yönelik TYP’lerin değerlendirilmeye alınmayacağına yönelik hüküm uygulanmaz.”

Bu karar kapsamında MEB’in ilan oluşturma ve ilana çıkma sürecinin tamamlaması bekleniyor. Bu çerçevede alımların bu hafta içinde veya en geç önümüzde ki hafta başında ilan edilmesi tahmin ediliyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir