Kamu Haberleri

MEB Okullara Güvenlik Görevlisi Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

2019 yılının kamu işçisi alımları kapsamında beklenen çok sayıda ilan var. Bu ilanların başında da Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanması beklenen 2019 yılı MEB güvenlik alım ilanları. 

Peki Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Güvenlik Görevlisi alımlarını ne zaman yayınlayacak?

MEB Güvenlik Görevlisi alım ilanlarına kimler ne zaman başvuru yapabilecek?

Bu konulara ilişkin ayrıntıları haberimizde araştırdık. İşte o detaylar;

MEB OKULLARA GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye geneli çok sayıda okul için güvenlik görevlisi alımları yapıyor. Okul başlarında yapılan bu alımlar TYP kapsamında belirli süreli oluyor. 

Binlerce güvenlik görevlisi ise bu personel alımlarını araştırıyorlar. İlanların ne zaman adaylara duyurulacağını merak eden adaylar için yaptığımız araştırmalarımızda geçtiğimiz yapılan alımları inceledik. 

Bu kapsamda 2019 yılı için güvenlik alımlarının Eylül ayı başından itibaren adaylara duyurulması bekleniyor. Eylül ayı sürecince yayımlanması beklenen TYP personel alımları ile onlarca personel alımı yapılacak. 

MEB Güvenlik Alım İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanacak Güvenlik Görevlisi alım ilanlarına 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak, şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir