Kamu Haberleri

MEB TYP Güvenlik Görevlisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Eylül ayının merakla beklenen TYP ile güvenlik görevlisi alım ilanlarını yayımlaya başladı. 

Türkiye geneli farklı şehirler için yayımlanan MEB TYP personel alımlarına ise adaylar yoğun ilgi gösteriyor. Peki bu ilan için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ne yapacaklar?

Kamu İlanları olarak detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

MEB TYP İLE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANLARI

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan okullara güvenlik görevlisi alım ilanları adaylara Türkiye İş Kurumu üzerinden duyuruluyor. Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları için adayların belirli bazı şartları yetrli oluyor. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurulan bu şartlarda; Türk vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, emekli olmamak, emekli, yaşlılık ve malullük aylığı almıyor olmak, sertifika şartını sağlamak, açıköğretim fakülteleri dışında öğrenci olmamak, şartları bulunuyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan bu başvuru şartları sabit olup kurumlar tarafından ek özel koşullar talep edilmez. 

Peki bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını nasıl yaparlar?

İlanlara başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılıyor. Bu kapsamda adaylar yaşadıkları şehirler için ilanlar yayımlanmadı durumunda il ve ilçe İŞKUR Müdürlükleri yada İŞKUR Hizmet Birimleri aracılığıyla başvurularını yapabilirler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir