Kamu Haberleri

MEB Yönetici Atamalarına İlişkin Türk Eğitim Sen’den Mülakat Uyarısı

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici atama mülakat sınavlarına kısa bir süre kaldı. 18 Temmuz tarihinde başlayacak olan yönetici mülakatlarına dair Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan bazı açıklamalarda bulundu. Talip Geylan yazılı sınavın anlamlı olmasına adına geçtiğimiz dönemlerde uygulanan puanlama sisteminin bu atamalarda da devam etmesi gerektiğini ifade etti. 

MEB YÖNETİCİ ATAMA MÜLAKATLARI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim kurumlarına yönetici atamaları ile ilgili olan Bakan Ziya Selçuk’un bazı sözlerini hatırlattı. Bu konuda hakkariniyet açıklamasında bulunan Talip geylan, yönetici atama mülajatlarında adaylara yazılı sınav puanlarının verilmesi istedi. 

“Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, yerel seçimler öncesi yönetici mülakatlarında yazılı sınav puanı ölçüsünde değerlendirme yapılacağını duyurmuştu. Nitekim Sayın Selçuk döneminde öğretmen atama ve görevde yükselme mülakatlarında yazılı puanları verilerek, kul hak yenilmesi önlenmişti. Şimdi beklenen, verilen sözlere dayanarak yönetici mülakatlarının da aynı usulle yürütülmesidir. Zaten aksi bir tutum, yazılı sınavı anlamsızlaştırmak ve değersizleştirmek demektir”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan konuşmasının devamında daha önceden bu konuda yaşanan aksaklıklara da değinerek bu tür durumların artık yaşanmamasını istedi. Bu konuda e eğitim camiasının ne de ülkemizin ‘mahallenin memnuniyetini sağlamak’ adına yapılacak yanlış tasarruflara tahammülü kalmamıştır diyen Talip Geylan atamaların hakkaniyetle yapılmasını istediğini dile getirdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir