Kamu Haberleri

Meclis Kürsüsünde Mülakat Eleştirisi: 95-93 Alan Eleniyor, 75-73 Alan Atanıyor

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımlarına dair değerlendirmelerde bulundu. 

 Bu konuda kendilerine gelen taleplerin yanında personel alımlarında uygulanan sisteme ilişkin de açıklamalarda bulunan İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu çok dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

MÜLAKAT SİSTEMİ ELEŞTİRİSİ

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ağıralioğlu konuşmasının başında çok sayıda gencin milletvekillerinin makamlarına, odalarına iş talebiyle geldiklerini ifade etti. Bu taleplere ek olarak haksızlığa, gadre uğradığına dair hissiyatını gözyaşlarıyla buluşturmuş çok sayıda adayın da olduğunu ifade eden İYİ Parti Milletvekili konuya dikkat çekti. Şahit olduğu bazı olayları paylaşan İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu adayların yazılı sınavdan yüksek puan aldıklarını ancak mülakatta hakkı yendiğine dair kanaat oluşmuş çok sayıda adayın kendisine durumu ilettiğini ifade etti. 

Mülakat Sistemine Kriter Oluşturulsun

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu konuşmasında ayrıca mülakat sistemine kriter getirilmediği takdirde gençlerin devlete, millete sadakat duymamaya başlayacağını ifade etti. ”93-95 almış çocuklarımız mülakatlarda elenip yerlerine siyasi taassupla, 73-75 almış çocuklarımız tercih edilince çocuklarımızın adalete olan saygısı, devlete olan hürmeti, devlete olan bağlılığı, vatana olan aidiyeti zayıflar.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir