Kamu Haberleri

Meclis’te AK Parti’ye 3600 EK Gösterge Hatırlatması ‘Sözün Üzerinden 1 Yıl Geçti’

Kamuda çalışan personellere sağlanması gündemde olan 3600 ek gösterge konusu, TBMM Genel Kurulu’nda yer aldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi millevekilleri tarafından yapılan konuşmalarda ele alınan ek gösterge konusuna dair AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulundular.

AK PARTİ’DEN EK GÖSTERGE ELEŞTİRİSİ

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Meclis Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler öncesi söz verdiği vaadi hala tutmadığını söyledi.

Genel Seçimler öncesi vereiln bu sözün üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatan Sertel şu ifadeleri kullandı. 

“Erdoğan, o tarihte şöyle demişti: ‘Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz.’ Bu sözün üzerinden yaklaşık bir yıl geçti.”

AK PARTİ SÖZÜN ÜZERİNE YATTI

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel konuşmasında ayrıca ek gösterge konusunun CHP tarafından sürekli gündemde tutulduğunu ancak AK Parti’nin bu sözün üzerine yattığını söyledi. 

AK Parti’nin ek gösterge vaadi ile insanlardan oy aldığını öne süren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ”Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak TBMM Genel Kurulu’nda bu sözü sıklıkla hatırlattık, verilen sözün tutulmasını istedik. Ancak bununla ilgili çalışma Meclis’e dahi gelmedi. İnsanlar o söze inanarak, oy verdi, beklentiye girdi. Birçoğu emeklilik planları yapmaya başladı. AKP, her zaman olduğu gibi bu sözünün de üzerine yattı. Oy devşirme kaygısıyla insanların umutlarıyla, beklentileriyle oynadı. Şimdi çıksınlar ve seçim öncesi açıklasınlar, 3600 ek gösterge gelecek mi gelmeyecek mi?” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir